Witajcie przybysze, na drugiej edycji Mapy Mocarstw! STEROWANIE: Strzałki - Sterowanie po Mapie Przyciski - Dane Statystyczne STATYSTYKI: Co 3 lata na Mapie, dostajesz ,,Zrzut Zaopatrzenia'' na każde miasto. -200 ludzi -150 węgla -100 drewna -75 kamienia - 5 ziół -200 zboża +5% do Morali Jest 7 statystyk: Ludność - Liczba ludzi w kraju, wykształcenie ludu, pochodzenie ludu oraz Morale Waluta - Waluta kraju, jej wartość, inflacja oraz symbol Wojsko - Armia, poziom, koszary, statki oraz wojny Poziom: Kraju, Wojska, Rolnictwa, Dyplomacji, Rozwoju Miasta: Zbudowane miasta, stolice, budowle oraz fortyfikacje Surowce: Zapasy surowców całego kraju Informacje: Ogólne informacje o twoim kraju WOJNA I SOJUSZE: Wojna to konflikt zbrojny pomiędzy państwami bądź sojuszami. By założyć sojusz, obie strony muszą się zgodzić na jego zawarcie. Posiadają wtedy jedną walutę, gospodarkę i wosjko, By zakończyć sojusz, obie strony muszą się na to zgodzić, bądź wypowiedzieć sobie wojnę. Wojna: Zwycięzca: Zyskuje 15% terenów i wojska przeciwnika. Morale w jego kraju wzrastają o 15% Zostaje rozgłoszona wieść o jego zwycięstwie. Zyskuje 50% zasobów. Przegrany: Traci powyżej wymienione statystyki Morale w kraju spadają do 50% MORALE: Jest ważnym czynnikiem polityczno-dyplomatycznym. 100-75%: Zadowolony kraj, produkcja wzrasta o 10% 74-50%: Normalny kraj, produkcja nie ma bonusów 49-20%: Lud się buntuje, wstrzymana zostaje produkcja, musi wkroczyć wojsko, kraj jest podatny na ataki. 20-0%: Kraj się rozpada, statystyki zostają zresetowane, powrót kraju do pierwszej fazy terytorialnej, 75% ludzi idzie do innego kraju sojuszu, bądź pobliskich państw. Na spadek morali wpływają takie czynniki jak: -Głód -Wojna -Epidemia -Zła ideologia CZAS: Czas na Mapie Mocarstw liczy się innaczej: 1 rok = 3 ''ludzkie'' miesiące Każdego dnia, czas idzie do przodu o 1 rok. Biomy: Każdy biom ma swoje wady i zalety, wymienione w innych projektach mapy: Aktualnie jest 6 biomów: Tundra, Bagna, Pustynia, Plaża, Step, Las W przyszłości zostaną dodane góry. HANDEL: Handel polega na wymianie towarów, bądź zapłaty za niego walutą kraju. Waluty można rozmieniać w komentarzach! Jeżeli państwo nie graniczy z państwem handlującym, musi uzyskać prawo przejścia przez inny kraj sąsiadujący z nim, bądź przejść przez dziki teren. Jeżeli oba państwa się zgodzą, można zakładać osady kupieckie. ZAPIS: 1. Zremiksuj projekt 2. Stwórz swój kraj na Mapie 3. Wypełnij tabelkę w środku projektu 4. Czekaj na zaakceptowanie UWAGA! Proszę, bądźcie rozsądni z tworzeniem krajów - normalny rozmiar i normalne statystyki Na mapie znajdują się dwa dzikie plemiona: -Nikkijczycy (step) -Wartowie (bagna) Potrafią od czasu do czasu atakować kraj i wojsko. TERYTORIA: Żeby zdobyć nowe tereny musisz: 1. Napisać w komentarzu w jakim kierunku chcesz iść 2. Płacisz wtedy 100 ludzi i 10 złota 3. Czekaj na rozwój Podobnie jest z kolonią, musisz mieć wtedy tylko statki. To co? Jeżeli masz pytania, pisz je w komentarzach. Widzimy się na mapie...Podróżniku! Każdy rozwój poziomowy kosztuje 50 złota! (Lub równowartość w lokalnej walucie)! Wszystkie akcje takie jak rozwój, wojna, sojusze załatwiamy w komentarzu! Przebiegi bitew mile widziane w komentarzach :) Jeśli macie jakieś pomysły, piszcie w komentarzach! Zakaz skibidi rzeczy i podobnych.
czwarta gęstość xD