biere klawicze pukam klawicze, sa biale i carne gorz i jezcze ja tak pukam i wychodzi takie di mdiwmnqod 03qoihefoiwahefoi 2cnqfhuacBE BFYUN I GOOGLEN jest taki gtroche dzwiek sie wydaje chya idk idkddidk moze ok lol
Dziekuję Chopinowi za jego twórczość, dzięki której wszyscy możemy czuć sie jak w domu, będąc w domu chopina w żelazowej woli. Dziękuje mamie, dziekuję narodowemu instytutowi Fryderyka Chopina w Warszawie, oraz co ważniejsze dziękuje wam- młodym maestro, i wielbicielom twórczości tego wspaniałęgo jegomościa, jakim był właśnie Fryderyk Chopin. Pianistą może być każdy, ale pianista nie może być każdym. Z resztą widać tę zależność niezwykle dobrze w filmie R. Polańskiego z roku 2002 p.t "Pianista" w którym główny bohater Władysław Szpilman (tytułowy pianista) przezywa mroczne dzieje, bolesnej drugiej wojny światowej, i mimo swojego żydowskiego pochodzenia, znajduje pomoc u jednego z tych, ktorzy żydów przez caly ten czas gnębiłli- Generała Wilma Hosenfelma, który słyszawszy jego muzykę, użyczył mu nie tylko życia, ale i pomógł i podał dłoń młodemu jeszcze muzykowi. Muzyka jest bowiem językiem uniwersalnym, nie tylko swym pięknem, ale takźe bezgranicznością, i (choć bardzo delikatną) ale niepodległą i nieskazitelną wiecznością.