Puenta tego jest taka, że herbatka jest ważna w życiu. Ważna jak miłość, przyjaźń, dobro, zaufanie i prawda. Ważne są też legendy, legendy, czyli ludzkie życia. Każdy zraniony lub zabity człowiek, jest straconą legendą, straconą mądrością. Zło, wina, nienawiść, złość, żal i cierpienia. To wszystko odpowiada za złe czyny, za martwych i zranionych. Nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Lecz aby legenda powstała, potrzeba obydwóch elementów. Miłości i nienawiści. Miłość to dobro, prawda, przyjaźń, zaufanie. A nienawiść to wina, złość, cierpienie, zło. Ale przed zgubnym wpływem tych ostatnich elemetów, chronią nas te poprzednie. Kochaj, przyjaźnij się, miej swą prawdę, a z kubkiem gorącej herbatki, odnajdziesz też swą legendę.